Przez świat w różowych okularach

Przez świat w różowych okularach

28-08-2011

Człowiek w swoim życiu kolekcjonuje. przedmioty, dzieła, doświadczenia...

Ale również a może przede wszystkim przyjaciół i znajomych. Z biegiem lat okazuje się, że grono tych najbliższych jest dość hermetyczne, tworzy je krąg osób o podobnych zainteresowaniach, systemie wartości, czy kryteriach oceny otaczającego świata,i ja też, przez ponad pół wieku zebrałem takie grono przyjaciół, w którym jest nam razem dobrze, ciepło i interesująco. Jednak tak się jakoś stało, że w codziennym pędzie zaczęliśmy się spotykać coraz rzadziej, więzy choć szczere i serdeczne powoli, ale systematycznie zaczęły się rozluźniać. Nikomu z nas nie przyszło do głowy, że wróci taki czas, gdy będziemy się widywać znowu często i to na ogół zawsze w prawie pełnym składzie! Skąd ta nagła zmiana? Otóż tak się zdarzyło, że kilka lat temu ktoś z naszej grupy trafił do Śródmiejskiego Forum Kultury w Łodzi na koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego, w wykonaniu młodych artystów spod znaku Studia Piosenki, prowadzonego przez Panią Teresę Stokowską-Gajdę. Nazajutrz po spektaklu wysłał wici do kilku osób z naszego kręgu: „Tam trzeba bywać! Umawiamy się wszyscy na kolejny ich występ! Podaj tę wiadomość dalej!"
I rzeczywiście po tej zachęcie spotkaliśmy się w „Forum" raz, drugi raz i okazało się, że jest nas znowu razem pięćdziesiąt osób (!) i że będziemy całą gromadą pojawiać się tam na każdej, kolejnej premierze Studia Piosenki. Mało tego nadaliśmy sobie status nieformalnej Prywatnej Agencji Popierania Artystów (w skrócie PAPA) i robimy, co możemy, by tych młodych artystów rzeczywiście popierać, choćby przez tłumną obecność na ich spektaklach.
Okazało się, że dzięki Pani Teresie Stokowskiej-Gajdzie i jej utalentowanej młodzieży, nasza nieco już rozleniwiona grupa odnalazła się powtórnie, że z radością i ochotą znów spotykamy się w komplecie i chcemy, by tak było nadal. No i zaczęliśmy na nowo kolekcjonować... tym razem nagrania Studia Piosenki Forum! Pani Tereso i wy Młodzi Artyści! Dziękujemy za wszystko i prosimy o jeszcze. Swoim kunsztem sprawiacie, że wokół jest przyjemniej, milej i melodyjniej...

W imieniu PAPY
Andrzej Maculewicz

Występują


  • Emilia Kudra
  • Anna Szulc
  • Łukasz Handzel
  • Paweł Kudaj
  • Bartosz Gajda - gościnnie
  • Michał Wieczorek - gościnnie         
  • Kierownictwo muzyczne - Teresa Stokowska-Gajda
  • Przy fortepianie - Teresa Stokowska-Gajda

Sezon 2016/2017

pnwtśrczptsond
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Pobierz repertuar na styczeń 2018

Bilety

Rezerwacja biletów:

telefon +48 42 633 24 24
+48 660 716 936
email kasa@teatr-maly.pl

Kasa teatru czynna w godzinach:
wtorek, środa - 15:30-18:30, czwartek, piątek i sobota - 15:30-19:15. W niedziele i poniedziałki kasa nieczynna.


Więcej

Bilety  online


Stowarzyszenie Komedia Łódzka

Teatr Mały w Manufakturze
ul. Drewnowska 58b, 91-002 Łodź

Teatr Mały w Manufakturze

Manufaktura